FAQ

CZY MUSZĘ MIEĆ 18 LAT, ABY SKOCZYĆ ZE SPADOCHRONEM?
Skakać w tandemie mogą osoby w każdym wieku. Nie istnieje ani dolna, ani górna granica wieku do skoku. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest jednak notarialna zgoda opiekunów lub ich obecność na lotnisku. W praktyce wygląda to tak, że najmłodszy pasażer tandemu miał 6 lat, a najstarszy ponad 80.

MAM KŁOPOTY ZE ZDROWIEM – CZY MOGĘ SKAKAĆ W TANDEMIE?

Skoki spadochronowe w tandemie są bezpieczną formą rozrywki przeznaczoną dla większości ludzi. Są jednak pewne obostrzenia zdrowotne, przy których skok tandemowy nie jest wskazany. Takie przeciwwskazania to ciężkie choroby serca i układu krążenia, epilepsja lub niewydolność układu oddechowego. Jeśli masz kłopoty ze zdrowiem, prosimy o konsultację z lekarzem przed zapisaniem się na skok.

MAM LĘK WYSOKOŚCI – CZY MOGĘ SKOCZYĆ W TANDEMIE?

Oczywiście, że tak :) Wiele osób odczuwa tak zwany lęk wysokości znajdując się na krawędzi wysokiego budynku. Na wysokości 4000 metrów zazwyczaj nie odczuwamy lęku wysokości, bo brakuje punktu odniesienia, a wszystko, co znajduje się na ziemi jest mało widoczne. Z tego pułapu samochody są wielkości mrówek a spacerujący ludzie nie do zauważenia. Paradoksalnie, osobie z lękiem wysokości łatwiej będzie skoczyć z 4000 m niż popatrzeć w dół z własnego balkonu.

GDZIE SKACZECIE? JAK DOJECHAĆ NA LOTNISKO (LĄDOWISKU)?
Skaczemy na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie, mieszczącego się 4 km od Wrocławia. Z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zjeżdża się na Poznań, a następnie w miejscowości Psary skręca się lewo, kierując się według znaków do Aeroklubu Wrocławskiego. Na końcu asfaltowej drogi znajduje się Aeroklub Wrocławski.

Z JAK DOŚWIADCZONYM INSTRUKTOREM BĘDĘ SKAKAĆ?

Masz gwarancję tego, że skoczysz z bardzo doświadczonym instruktorem. Nie zatrudniamy nowicjuszy, nasi instruktorzy mają na swoim koncie tysiące skoków i bardzo duże doświadczenie w skokach tandemowych. Możesz być spokojnym, że jesteś w dobry rękach.

CZY SKOKI W TANDEMIE SĄ BEZPIECZNE?
Tak, skoki spadochronowe w tandemie są bardzo bezpieczne. Skok tandemowy wymyślony w latach osiemdziesiątych na potrzeby wojska USA ewoluował przez lata i stał się bardzo popularną rozrywką. Przez wiele lat dopracowywano sprzęt oraz procedury skoku tak, żeby pasażerowie tandemu byli maksymalnie bezpieczni. Cała idea skoku w tandemie polega na tym, że pasażer ma się dobrze i bezstresowo bawić, a doświadczony instruktor ma go bezpiecznie sprowadzić na ziemię. Co ważne, skaczemy na najlepszym dostępnym na świecie sprzęcie do skoków tandemowych (SIGMA amerykańskiej firmy UPT). Zestawy te posiadają spadochron główny, zapasowy, a także automat spadochronowy, który w razie omdlenia lub zasłabnięcia instruktora zapewnia samoczynne otwarcie spadochronu zapasowego.

Z JAKĄ PRĘDKOŚCIĄ BĘDZIEMY SPADAĆ?
Po kilku sekundach rozpędzimy się do prędkości około 200 km/h. Spadać będziemy około 50 sekund, po czym zostanie otwarty spadochron główny. Na wysokości 1300 metrów będziesz już lecieć ze swoim instruktorem na otwartym spadochronie, spokojnie podziwiając widoki. Możesz także posterować swoim spadochronem!

JAK MAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SKOKU?
Do skoku w tandemie nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy być wypoczętym, trzeźwym i pozytywnie nastawionym :) Na lotnisko? (lądowisku)? należy przyjechać wygodnie ubranym i w butach sportowych. Na miejscu otrzymasz kombinezon oraz gogle.


SPODOBAŁ MI SIĘ SKOK W TANDEMIE – JAK MOGĘ ZOSTAĆ SAMODZIELNYM SKOCZKIEM?
Nic prostszego, wystarczy zapisać się na szkolenie teoretyczne, które trwa 8 godzin i już możemy wykonywać pierwsze skoki szkoleniowe. Kurs AFF można zrobić nawet w tydzień. Potem możesz samodzielnie skakać z 4000 metrów. Na miejscu dysponujemy wypożyczalnią spadochronów oraz wszelkich potrzebnych sprzętów, takich jak wysokościomierze czy kaski.

JAK KUPIĆ SKOK NA PREZENT?
Skok spadochronowy to wspaniały prezent dla bliskiej Ci osoby. Proponujemy zakup vouchera prezentowego, co można zrobić poprzez stronę internetową lub telefonicznie pod numerem 797967979. Następnie voucher wręczasz osobie obdarowanej, a ta samodzielnie rezerwuje dla siebie termin skoku. Voucher prezentowy możesz zakupić wraz z opcją filmowania i zdjęć. Skok tandemowy to wspaniały prezent na każdą okazję.

JAK DŁUGO WAŻNY JEST VOUCHER PREZENTOWY?
Voucher na skok ważny jest przez rok od daty zakupu. Skaczemy - w zależności od pogody - od marca lub kwietnia do końca października.

JAK ZAREZERWOWAĆ SKOK NA PODSTAWIE VOUCHERA?
Wystarczy, że osoba obdarowana zarezerwuje dogodny dla siebie termin przez stronę internetową lub zadzwoni do nas, poda dane z vouchera i wybierze dogodny dla siebie termin skoku. Skaczemy od piątku po południu przez całą sobotę i niedzielę do zachodu słońca.

CZY MOGĘ KUPIĆ VOUCHER BEZ FILMOWANIA, A FILMOWANIE DOKUPIĆ NA MIEJSCU?
Oczywiście, można tak zrobić. Wystarczy, że obdarowana osoba podczas rezerwacji zaznaczy, że będzie chciała samodzielnie dokupić filmowanie.

KIEDY MOŻNA SKAKAĆ – DO KIEDY TRWA SEZON?

Wszystko zależy od pogody. Skaczemy od marca lub kwietnia do końca października, a czasem nawet dłużej. Zawsze korzystamy z najbardziej aktualnych, lotniczych prognoz meteorologicznych i jeśli pogoda ma uniemożliwić nam skoki, powiadamiamy o tym zaplanowanych w grafiku pasażerów.

W JAKIE DNI SKACZECIE?

Z reguły skoki spadochronowe rozpoczynamy w piątek około godziny 14:00 i skaczemy do zachodu słońca. W soboty i niedziele skaczemy od godziny 8:00 lub 9:00 do zachodu słońca, przez cały dzień.

CO BĘDZIE, GDY POGODA OKAŻE SIĘ ZŁA?
Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyjazd na lotnisko? (lądowisku)? i brak skoku z powodów pogodowych to przykre doświadczenie i staramy się zapobiegać takim sytuacjom. Gdy okaże się, że prognoza pogody wskazuje raczej na brak skoków przekładamy rezerwację na inny dzień lub zmieniamy jej godzinę na taką, by skok mógł się odbyć.


CZY MACIE JAKIEŚ PROMOCJE NA SKOKI?
Oferujemy zniżki dla grup powyżej 10 osób. Prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów.

JAK WYGLĄDA FILMOWANIE SKOKU?
Nasze skoki tandemowe filmują profesjonalni kamerzyści. To dodatkowa osoba, która skacze z tandemem. Na kasku zamontowane ma dwie kamery (filmujące i robiące zdjęcia w HD). Cały film jest później montowany i wysyłany do klienta wraz ze zdjęciami drogą mailową (linki do ściągnięcia materiałów).

CZY MOŻNA WYKUPIĆ JEDNO FILMOWANIE DO SKOKU DWÓCH OSÓB?
Niestety nie jest to fizycznie możliwe. Kamerzysta skaczący z tandemem wypada z samolotu razem z nim. Spada na wyciągnięcie ręki od pasażera. Na wysokości 1700 metrów rozpoczyna się otwarcie tandemu – kamerzysta spada dalej i otwiera swój spadochron na wysokości 1000 metrów. Taka separacja wysokości otwarcia gwarantuje brak kolizji spadochronów podczas otwarcia. Dwa tandemy nie mogą wyskoczyć w tym samym momencie, musi być kilkunastosekundowa separacja między nimi więc fizycznie jeden kamerzysta nie jest w stanie uchwycić dwóch skoków na jednym filmie.

Zasmakuj wrażeń -
wyskocz z 4000 metrów!
Do skoków tandemowych nie są wymagane żadne badania lekarskie, nie jest wymagane także szkolenie. Idea skoków tandemowych jest prosta – za całość bezpieczeństwa odpowiada doświadczony instruktor podczas gdy pasażer ma maksymalnie się wyluzować i świetnie się bawić spadając z prędkością 200 km/h.

Jesteś z Wrocławia, Legnicy, Opola, Zgorzelca, Lubina czy Wałbrzycha? Już teraz możesz oddać się wspaniałej przygodzie jaką jest skok ze spadochronem w asyście instruktora.

Obserwuj nas
Adres siedziby
Skydive Wrocław Sp.z o.o.
ul. Kleczkowska 49a/77
50-227 Wrocław
tel: 7979 6 7979
e-mail: kontakt@skydive.wroclaw.pl
Wykonanie: DevilArt